Dersonet Modüller

okul kolej programı

okul kolej programı

Kayıt Modülü

Öğrenci, Veli, Öğretmen ve Personel kayıtları yapılır. Öğrencilerin Ön Kayıt, Kesin Kayıt ve Ayrılma işlemleri başta olmak üzere, Ödeme Bilgileri, Referanslı Kayıt/Referans İşlemleri, Okul Bilgileri, Okul Notları, Anne-Baba-Kardeş Bilgileri, Veli Bilgileri (Nüfus-Adres-Telefon, Meslek, Sosyal, Ekonomik, vb.), Öğrencinin Özel Bilgileri (Sağlık, Bedensel, Ruhsal, Kültürel, Sportif, vb), İletişim Bilgileri, Senet Düzenleme (Aylık Senet-Tek Senet), Makbuz Düzenleme, vb. iş ve işlemleri KAYIT MODÜLÜ sayesinde yapılır.

Kayıt Modülü’nün, Webcam veya Dijital Kameradan Öğrenci Resmi Aktarma Özelliği ile öğrenci, öğretmen ve personel resimleri sisteme çok kolay yüklenebilir. Ayrıca Elektronik Kayıt Sistemi ile öğrenci, veli, öğretmen ve personelin Nüfus bilgileri başta olmak üzere birçok önemli bilgisi sisteme birkaç dakikada içinde girilebilir.

okul kolej programı

Muhasebe Modülü

Kurumsal Giderler ve Tahsilatlar kayıt edilebilir. Kasa Hareketleri, Fatura Basımı, Fatura Takibi, İskontolu ve Burslu Öğrenci Hareketleri, Taksitlendirme İşlemleri, Aylara Göre Ödeme Durumu, Aylara Göre Tahsilatların Takibi, Bütçe Hazırlanması, Gelir-Gider Bilançoları, Yasal Takip (Avukat Tebligat) Kontrolü ve Formu Düzenleme, Kalemlere Göre Gelir-Gider Listesi, vb. tüm raporlar alınabilir. Kurum içerisinde birden fazla kasa tanımlanabilir. Her kasa ile ilgili Giriş-Çıkış’lar ayrı ayrı tutulabilir.

eArşiv Fatura ve/veya eFatura entegrasyonu ile ister tekli faturalarınızı, isterseniz de tahsilatlardan toplu faturalandırma sistemlerini kullanarak, yüzlerce fatura bir kaç saniye içinde velilere ulaştırabilirsiniz. Bu işlemler için ayrı bir yazılım kullanmak zorunda kalmazsınız.

Online Kredi Kartı Ödeme entegrasyonu ile, kurs-okul peşinatlarını ve taksitlerini veliler kendilerine erişimi, veli panelinden yada muhasebe sorumlusu tarafından gönderilen erişim linklerinden, kredi kartı ile 12 aya varan taksit imkanı ile anında ödeyebilir. Ödemeler anlaşma yapılan TURK/PARAMPOS tarafından doğrudan sizin banka hesabınıza aktarılır. Ayrıca, yapılan ödemeler muhasebe personelinin ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan anında sisteme işlenir.

okul kolej programı

Personel Modülü

Öğretmen ve Personel Bilgilerinin ayrıntılı takibi yapılabilir. İşe Başlama, işten ayrılış, Ücretli ve Kadrolu Öğretmen işlemleri Maaşların tahakkuku, ödemelerin takibi yapılmaktadır.

okul kolej programı

Devamsızlık Modülü

Öğrenci devamsızlık takibi yapılır ve raporlar alınabilir. Sınıf Bazında Toplu Devamsızlık Girişi, Gün/Saat/Ders Bazında Toplu Devamsızlık Girişi, Öğrenci Bazında Devamsızlık Girişi gibi seçeneklerle devamsızlıklar hızlıca sisteme girilir.

DEVAMSIZLIK MODÜLÜ ile entegre çalışan Parmak İzi ile Öğrenci ve Personel Devamsızlık Takibi yapılabileceği gibi ayrıca Devamsızlık Optik Formları ile de devamsızlıklar sisteme aktarılabilir. Parmak izi Devamsızlık Takibi ile öğrenci, öğretmen ve personel giriş çıkışları da kontrol edilebilir. İstenilen tüm devamsızlık raporları da detaylı olarak alınabilir.

okul kolej programı

Planlama Modülü

İstenilen iki tarih arası Ders Planı PLANLAMA MODÜLÜ sayesinde işlenir. Kurum Çalışma Planını yaparken Ders Süresi, Ders Arası, Hafta Sonu, Hafta İçi gibi bilgilerin bir kez belirtilmesi yeterlidir. Modül Gün, Hafta, Ay, Yıl takvimini kendisi oluşturur. Derslik Tanımlama, Öğretmene Ders Atama, Özel Gün Tanımlama, Öğretmen Çalışma Planı, Grup/Sınıf Çalışma Planı, Çalışma Planı (Gün/Hafta/Ay/Yıl) Kopyalama ve Silme, Çalışma Planında Kurum ve Öğretmene Rehberlik/Sınav/Etüt/Birebir atama işlemlerini gerçekleştirmek, esnek ve kullanışlı yapısı sayesinde çok kolaydır. Girilen tüm bilgiler ile ilgili gerekli raporlar alınabilir.

okul kolej programı

Sınav Modülü

TYT-AYT-LGS-TEOG-YGS-LYS-KPSS-KONU TARAMA-ÜNİTE TARAMA- ÖZEL SINAV(birkaç dersten aynı anda) gibi istediğiniz sınav türlerine göre sınav hazırlanabilir. Tüm derslerin Ünite - Konu - Kazanımları sistemde hazır yüklü olduğu için analizleri işlemek son derece kolaydır. Elle giriş yapılabildiği gibi, excelden de aktarmak mümkündür. Ortak Sınav Uygulama Menüsü ile sistemde yer alan hazır sınavlara katılma imkânı ile sınav tanımlamaya gerek kalmadan hızlıca sonuçlar alınabilir.

Ayrıca Cevap Anahtarlarını Optik Cevap Kâğıdından içeri alma imkânı da vardır. Her marka ve model optik okuyucu ile tam uyumludur. Hatalı Kodlanan formlar, mükerrer kodlanan formlar gibi düzeltmesi zaman alan işlemleri otomatik kendisi düzeltir. Milli Eğitim Müdürlüğü ve ÖSYM yönetmeliklerine tam uyumludur.

okul kolej programı

Ölçme Değerlendirme Modülü

Kurumda öğrencilere uygulayacağınız TYT, YKS, LGS, STS, TEOG, YGS, LYS, ALES, Konu Tarama, Ünite Tarama ve Özel Sınavlar(birkaç dersten aynı anda gibi) sonrasında, Öğrenci, Öğretmen, Sınıf, Grup, Okul-Kurum başarısını, Ders, Ünite, Konu ve Öğrenme Alanları bazında, bilimsel kriterlere göre değerlendirir.

okul kolej programı

Etüt Modülü

Sınıf Etüdü, İsteğe Bağlı Etüt, Sınav Sonucuna Göre Otomatik veya Planlı Etüt verilebilir. Öğrenci-Öğretmen Etüt Kısıtlaması, Etüt Ceza Kontrolü yapılabilir. Önceden yapılmış etüt planlaması ile öğrencilerin online olarak kendi panellerinden etüt alması sağlanabilir. İki tarih arası Öğrencinin aldığı etüt, hangi öğretmen ne kadar etüt vermiş raporlanabilir. Etüt Alan öğrencilere Etüt/Yer/Zaman/ bildirimi SMS veya E-MESAJ ile gönderilebilir. Ayrıca etüt devamsızlığı da takip edilir.

okul kolej programı

Sınav Planlama Modülü

Başta Ortak Sınavların olmak üzere yaptığınız tüm sınavların, Bina/Derslik/Sınıf kontenjanlarına göre Gözetmenler de dikkate alınarak sınav planlamaları yapılır. Bina/Sınıf/Gözetmen/Öğrenci Listeleri, Sınav Giriş Kartı Basımı, Sınıf Basında Sınav Giriş ve Cevap Kâğıdı Teslim Tutanağı, Sınav Salon Kapısı için yerleşim planı ve sınava girecekler listelerini alınabilir. Ayrıca Planlama sonrası, Yerleşim Planına Göre Optik Cevap Kâğıdı Kodlamak da mümkündür.

Bursluluk (Aday) Öğrencilerinizin kayıtlarını Dersonet Aday Kayıt kolalığı ile web sayfanızdan, sosyal medyadan direkt sisteme aktarabilir, sınav giriş belgesi, sınav çağrı SMS'i yollayabilirsiniz.

okul kolej programı

Ödev Takip Modülü

Ödev Yönetimi, farklı gruplar halinde tanımlamalar yapılarak takip edilebilir. Daha sonra açılan gruplara göre de raporlama almak mümkündür. Soru çözümü, test çözümü, ödevi yapıp yapmadığı, test bankası içinde yer alan herhangi bir testin ödev olarak verilmesi gibi çeşitli şekillerde ödevlendirme yapılabilir. Daha sonra belirtilen tarihler arası detaylı rapor almak mümkündür.

okul kolej programı

Rehberlik Modülü

Rehber öğretmenin,rehberlik yönetimi açısından tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde hazırlanmıştır. Öğrencilerin tüm detay bilgileri(kayıt bilgisi, sağlık durumu, ekonomik durumu, ev yaşamı vs.) optik form aracılığı ile sisteme bir kere de aktarmak mümkündür. Rehber öğretmen, ajanda yönetim sistemi ile tüm ajandasını programdan takip edebilir. Kendisine gelen görüşme taleplerini ekranından takip ederek cevaplandırır. Öğrenci, veli, öğretmen, idareci gibi kurumda tanımlı herkes ile yaptığı birebir veya toplu olarak tüm görüşme kayıtlarını tutabilir. Yıllık plan çerçevesinde uygulamak istediği tüm Rehberlik Envanterlerini programdan değerlendirebilir. Hem görüşme kayıtları ile hem de uyguladığı rehberlik envanterleri ile tüm detaylı bilgileri alabilir. Ders öğretmenlerinin derslerine girdikleri sınıflardaki öğrencilerin yaptıkları yorumları görebilir ve istediklerini veli ile paylaşabilir. Rehber öğretmen yılsonu hazırlamak zorunda olduğu RAM raporunu sistemden otomatik olarak alır.


Ders öğretmenleri, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, kendi öğrencileri hakkındaki yorumlarını yazabilir. Rehber öğretmene sistem üzerinden öğrenci yönlendirebilir. Rehber öğretmenin izin verdiği Rehberlik Envanter sonuçlarını sistem üzerinden inceleyebilir.

Öğrenciler, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, rehber öğretmenin izin verdiği kendisine uygulanmış Rehberlik Envanterlerinin sonuçlarını inceleyebilir. Rehber öğretmen ile sistem üzerinden görüşme talebinde bulunabilir. Otobiyografisini sistem üzerinden yazarak rehber öğretmene iletebilir.

Veliler, sisteme kendi şifreleri ile giriş yaparak, kendi öğrencisine uygulanmış Rehberlik Envanterlerinin sonuçlarını inceleyebilir, rehber öğretmene sistem üzerinden görüşme talebinde bulunabilir.

okul kolej programı

Online Envanter Modülü

Birey Tanıma Teknikleri çerçevesinde hazırlanmış, başta İLKADIM BİREY TANIMA ENVANTERİ olmak üzere bir çok Birey Tanıma Envanter REHBERLİK VE ANKET MODÜLÜNDE uygulanabilir halde hazırdır. Modülde yer alan başlıca Envanterler; Akademik Benlik Kavramı Ölçeği, Sınav Kaygısı Ölçeği, Mesleki İlgi Envanteri, Problem Tarama Listesi, Burdon Dikkat Testi, Mesleki Olgunluk Ölçeği, Başarısızlık Nedenleri Anketi, Sosyometri, Kimdir bu? Kime Göre Ben Neyim?’dir. Ayrıca Kurum Memnuniyet Anketi, Öğrenci Memnuniyet Anketi, Öğretmen Memnuniyet Anketi ve Çalışan Memnuniyet Anketleri sistemde uygulanmaya hazır anketlerdir. Envanter ve Anketler, hem kurum içi, hem de kurum dışı öğrencilere uygulanabilecek şekilde hazırlanmıştır.

İLKADIM Birey Tanıma Envanteri; öğrencilerin tek oturumda Öğrenme Stillerini, Kişilik Özelliklerini, Çalışma Davranışını, Mesleki Yönelimini, Alan Yeteneğini, Baskın Zekâsını tespit eden bütüncül bir uygulamadır. 4 sınıftan 12 sınıfa kadar uygulanabilen, geçerlik güvenilirliğini kanıtlamıştır.

Öğrenci Tanıma Formu; öğrencinin Eğitim, Sosyal, Sağlık, Ailevi, Anne-Baba, Kardeş gibi geçmişi ve bugününü tüm ayrıntısıyla sisteme yüklenmesine olanak sağlayan optik formdur. Bu form sayesinde öğrencilerin tüm detay bilgileri sisteme kolayca yüklenebilmektedir. Böylece Gerek Eğitsel, Gerek Mesleki, Gerekse Bireysel Rehberlik açısından çok önemli bilgilere, analiz ve tablolara sahip olunabilir.

İlk Adım Birey Tanıma Envanteri ve sistemimizde tanımlanmış 10'dan fazla envanter; öğrencilerinize online olarak tanımlanabilir, çözümleri öğrenci tarafından anlık olarak cevaplanıp, değerlendirmesi Rehber Öğretmen'in ekranına hemen yansımaktadır.

okul kolej programı

Tercih Modülü

LİSE TERCİH ; LGS sınavları sonucu oluşan PUANA, GENEL BAŞARIYA, YÜZDELİK DİLİME göre tercih listesi oluşturabilir. Listeleri oluştururken İl, İlçe, Okul Türü, Yabancı Dil, Cinsiyet, Pansiyonlu ve Pansiyonsuz okullar dikkate alınarak tercih listesi hazırlanabilir. Taban Puanı olmayan okullar listesi alınabilir.


ÜNİVERSİTE TERCİH; AYT ve TYT Sınavları sonrasında oluşan Tüm PUAN TÜRLERİNE, GENEL BAŞARIYA, YÜZDELİK DİLİME göre tercih listesi oluşturulabilir.


Tablo 4, Tablo 3A, Tablo 3B bazında tercih listesi hazırlanabilir.

Coğrafi Bölge, İl, Üniversite, Alan, Bölüm, Burs, Eğitim Süresi, İkinci Öğretim türlerine göre tercih listesi hazırlanabilir.

Devlet, Devlet Özel Statü, Vakıf, Kıbrıs, Yurtdışı ve Askeri Üniversite türlerine göre tercih listesi hazırlanabilir.

Öğrenci bazında birden fazla tercih hazırlanarak sistemde saklanabilir. Sonrasında hazırlanmış tercih listelerinde değişiklik yapılabilir. Tercih Listesini yazıcıdan alabilir, bilgisayarınıza XLS, DOC, RTF, PDF formatında kayıt edebilirsiniz.

okul kolej programı

İletişim Modülü

SMS GÖNDERME; Sınav Sonuçları, Devamsızlıklar, Ödeme Uyarı ve Bilgileri, Özel Gün Kutlamaları, Kullanıcı Şifreleri, Kurum Duyuruları, vb. gibi çeşitli mesajları gönderme imkânı vardır. Mesaj Gönderimleri doğrudan sistemde yer alan telefon numaralarına gönderilebildiği gibi, Excel Listesinde yer alan telefon numaralarına da mesaj göndermek mümkündür. Gönderilen mesajlarla ilgili gün, ay, yıl bazında her tür rapor alınabildiği gibi, istenilen iki tarih arası için de ayrıntılı raporlar alınabilir. Giden Gitmeyen tüm mesajlar tarih, gün, saat, dakika bazında görülebilir. Ulaşmayan mesajlar 24 saat bekledikten sonraki ilk gece yarısı saat 00:00’da iade edilir. Sistem, Bilgi Mesajları ile Reklam Mesajlarını otomatik olarak ayırma özelliği ile 1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren yeni yönetmeliğe bütünüyle uygundur. Bu özelliği sayesinde yasaya uygun şekilde sorunsuz, kolay mesaj gönderme özelliğine sahiptir. Telefon Numarası kontrol sistemi sayesinde, 3 kez üst üste mesaj ulaşmayan numaraları, sorunlu numaralar listesine alır ve sistem sorumlusunu uyarır. Hatalı telefon numaraları sistem tarafından otomatik olarak belirlendiğinden, hatalı gönderim engellenerek, emek ve zaman tasarrufu sağlanır.

E-MESAJ; interaktif mesaj sistemi. Kurumda mevcut birim ve bireylerin e-Kurum platformu üzerinden kendi aralarında haberleşme imkânı vardır.

okul kolej programı

Mobilizasyon Modülü

Akıllı Cep Telefonları ve Tabletler için geliştirilmiş uygulamalar aracılığıyla, zorluk çekilen iş ve işlemlerin yer ve zaman kavramından etkilenmeksizin gerçekleştirilmesine olanak sağlayan modüldür.

okul kolej programı

Online Sınav Modülü

İçerisinde sisteme yayıncılar tarafından tanımlanmış Konu Tarama Testi, LGS, TYT, AYT testleri barındıran, ayrıca kendi sınavlarınıza yükleyebileceğiniz modüldür. Öğrencileriniz testleri anlık olarak web/mobil panellerinden giriş yaparak çözümleyebilirler. Tüm Mobil Cihazlarla uyumludur. Sonuçlar anlık olarak ölçme değerlendirme modülüne yansımaktadır. Bu testler öğrencilerin Öğrenme Haritasında görüntülenir.

okul kolej programı

Test ve Sınav Bankası Modülü

Sistemde yer alan Ders-Ünite ve Konu bazında sınıflandırılmış HAZIR TESTLER yer almaktadır. İstediklerinizi sınıf içi uygulaması olarak kullanabilir, isterseniz öğrencilere ÖDEV olarak gönderebilirsiniz. Yine sistemde hazır KONU TARAMA, LGS, TYT ve AYT sınavlarını çoğaltarak deneme sınavı olarak kullanabilirsiniz. Sistemde yer alan tüm Test ve Sınavların Cevap Anahtarları sistemde hazır olduğu için, herhangi bir sınav açma işlemi yapmaksızın anında değerlendirerek, Ders, Ünite, Konu ve Kazanım Analizlerini alabilirsiniz.

okul kolej programı

Soru Bankası Modülü

3. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm Derslerden, Ünite, Konu ve Kazanım bazında sınıflandırılmış hazır sorulardan oluşan bankadır. Sistemde çoktan seçmeli sorular olduğu gibi, Klasik=Eşsay, Açık Uçlu, Doğru Yanlış, Boşluk Doldurma gibi farklı soru tiplerinden oluşan sorular da mevcuttur.

okul kolej programı

Ajanda ve Mesajlaşma

Programda personelin, öğretmenlerin, öğrenci ve velilerin notlarını tutabildikleri ve sistem tarafından gelen ödev takip hatırlatmaları, ödeme hatırlatmaları, doğum günleri, veli görüşme saat hatırlatması gibi bir çok işlemin gösterildiği modüldür. Modül sistemle tam entegre çalışmakta olup, hatırlatmalarla ilgili saati yaklaştığında kullanıcıyı uyarır. Ajandaya programın her ekranından rahatlıkla ulaşılabilmektedir.

dersonet

"Değer Katar"

Copyright © 2015 - 2021 Dersonet Kurs-Etüt Merkezi Yönetim Programı

Datasis Yazılım Donanım İletişim Yayıncılık Eğitim ve Sınav Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. (BİL-KOD :1191)

dersonet

dersonet